W Medicina 2000 w Krakowie, wszystkie konsultacje to tzw. porady „prywatne”. Nie posiadamy umowy z NFZ.
Co za tym idzie, wszystkie wizyty są odpłatne. Aby dowiedzieć się więcej lub umówić termin wizyty, skorzystaj z formularza na naszej stronie lub zadzwoń, najlepiej po godzinie 14:00. Jeśli natomiast jesteś już zdecydowany aby umówić sie na konsultacje u endokrynologa, to istnieje możliwośc aby dokonać rezerwacji wizyty jeszcze szybciej, czyli przez internet, na naszej podstronie: rejestracja internetowa – endokrynolog kraków prywatnie.
Jeśli w czymś jeszcze możemy pomóc – chętnie odpowiemy!
Czekamy na kontakt (kontakt).
Jeśli natomiast nie jesteś pewien, czego poszukujesz (nawet jeśli wpisałeś w wyszukiwarkę wprost: endokrynolog kraków prywatnie i kliknąłeś w link do nas), zawsze służymy radą. Poniżej zamieszczamy artykuł przeniesiony z naszego bloga.
Solidna porcja wiedzy zawsze sie przyda!
A zatem:
Gdyby spróbować określić, czym się zajmuje endokrynolog, najczęściej pojawia się informacja, że endokrynologia to nauka zajmująca się hormonami.
Jest to prawda jedynie w części, bo jako nauka, a jednocześnie specjalność medyczna, endokrynologia zajmuje się gruczołami, wydzielaniem wewnętrznym oraz hormonami, uwzględniając jednocześnie ich działanie. Nieco bardziej szczegółowo można opisać specjalizację medyczną. Lekarz endokrynolog odpowiada bowiem za leczenie chorób przysadki mózgowej, tarczycy, nadnerczy i jajników.
Z jakimi problemami do specjalisty endokrynologa
Wielu pacjentów odwiedza poradnię endokrynologiczną w związku z chorobami tarczycy. To jej nadczynność lub niedoczynność mogły być przez wiele lat leczone z wykorzystaniem leków na bazie hormonów. Od kilku lat zmienia się liczba pacjentów tylko z niedoczynnością lub tylko z nadczynnością tarczycy na rzecz choroby Hashimoto. Ten stan to nic innego jak przewlekłe zapalenie tarczycy, które może się objawiać obfitymi miesiączkami, skłonnością do depresji, chronicznym zmęczeniem, ale również podwyższonym poziomem cholesterolu czy suchą skórą. Bardzo często choroby tarczycy identyfikuje się u osób, które gwałtownie tyją lub chudną bez powodu, mogą one być również skojarzone z innymi schorzeniami, m.in. cukrzycą typu 1.
Objawy, jakie towarzyszą chorobom hormonalnym, bardzo często są mylone z innymi chorobami lub wręcz bagatelizowane. Zmęczenie, także chroniczne, kojarzone jest z nadmiernym stresem czy dużą ilością pracy, z kolei stany depresyjne, które się pojawiają także u kobiet w ciąży, są przypisywane chorobom psychicznym. Tymczasem są to dosyć powszechne objawy chorób tarczycy, które zdiagnozuje endokrynolog.
Ciekawostką związaną z chorobą Hashimoto, która zaczyna być „modną” chorobą, jest fakt, że nie są bliżej znane przyczyny choroby. Trudne jest również jej leczenie, bowiem sprowadza się do leczenia objawów a nie podłoża choroby. Specjaliści podkreślają, że na Hashimoto chorują zazwyczaj kobiety, które zapadają na chorobę w wieku średnim. Szczególnie zagrożone mogą być osoby z cukrzycą oraz te, u których ktoś w rodzinie chorował na którąś z chorób tarczycy. U kobiet po porodzie choroba tarczycy może przejść w stan utajony, co jednak nie jest równoznaczne z wyleczeniem, bowiem choroba może się pojawić także po jakiś czasie. U co drugiego pacjenta Hashimoto doprowadzi do niedoczynności tarczycy.
Problemy z tarczycą wpływają niekorzystnie na samopoczucie oraz sam układ nerwowy (lęki, depresje), układ krążenia (zaburzenia rytmu serca, nadciśnienie, ale również podwyższenie poziomu cholesterolu) czy układu pokarmowego (spowolnienie przemiany materii, zaparcia). W skrajnym przypadku mogą być również przyczyną niewydolności oddechowej.
Endokrynologiczna przychodnia specjalistyczna zajmuje się takimi pacjentami, przeprowadzając kompleksowy wywiad oraz badania, niezbędne do zdiagnozowania schorzenia. W przychodni Medicina2000 pracują lekarze specjaliści, którzy udzielają konsultacji osobom ze zdiagnozowanymi chorobami tarczycy, ale również osobom z cukrzycą czy kobietom w ciąży z problemami z tarczycą. Lekarze specjaliści kierują również pacjentów na niezbędne badania, które można wykonać w przychodni. Przychodnia istnieje od 1996 roku, a jej gabinety 2 lata później przeniesiono do nowoczesnej przychodni mieszczącej się przy ul. Rzeźniczej 2 (Kraków).
Pacjenci powinni regularnie badań u endokrynologa poziom hormonu tarczycy, w szczególności gdy są to pacjenci obciążeni genetycznie chorobami tarczycy. Warto po raz pierwszy zbadać poziom hormonów tarczycy około 20 roku życia, a następnie regularnie je powtarzać, przeciętnie co 5 lat. Podstawowe badania wykonywane są jako badania krwi – ustala się poziom TSH (jego podwyższony poziom oznacza niedoczynność tarczycy) oraz bada poziom hormonów tarczycy T3 i T4. Potwierdzenie choroby tarczycy wymaga dodatkowego oznaczenia przeciwciał tarczycy w krwi. Kolejnym etapem diagnozowania chorób tarczycy jest USG narządu. W skrajnych przypadkach, gdy chorobie tarczycy towarzyszą np. guzki, konieczne będzie przeprowadzenie badania z wykorzystaniem biopsji cienkoigłowej.
Terminy w jakich przyjmują endokrynolodzy znajdziesz na postronie: endokrynologia.