Dr n. med. Grzegorz Sokołowski jest specjalistą chorób wewnętrznych od 2012 roku oraz specjalistą endokrynologii od 2017.

 

Zakres konsultacji świadczonych przez doktora Sokołowskiego jest następujący:

  1. konsultacje endokrynologiczne,
  2. konsultacje internistyczne,
  3. usg tarczycy,
  4. biopsja aspiracyjna cienkoigłowa pod kontrolą usg.

 

W 2004 roku dr Sokołowski ukończył studia wyższe na Wydziale Lekarskim Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Obecnie pracuje na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

W 2010 roku uzyskał tytuł doktora nauk medycznych za pracę pt „Ekspresja markerów proliferacji i angiogenezy w guzach przysadki mózgowej”.

Zainteresowania dr Sokołowskiego obejmują kompleksową opiekę internistyczną, ze szczególnym naciskiem na choroby narządów wydzielania wewnętrznego, diagnostykę ultrasonograficzną tarczycy z biopsją aspiracyjną cienkoigłową zmian ogniskowych.

Swoje doświadczenie zawodowe poszerza stale od 2006 r. na Oddziale Klinicznym Kliniki Endokrynologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, mieszczącym się przy ul. Kopernika 17, gdzie zajmuje się diagnostyką i leczeniem pacjentów ze schorzeniami z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii i endokrynologii.

Od 2010 roku jest zatrudniony w Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego na stanowisku nauczyciela akademickiego.